Формат святкування «Випускний в Європі» з кожним роком набирає обертів. Це стає мейнстримом сучасного випускника.
За проведеним опитуванням серед вчителів, школярів, батьків та туристичних компаній було виявлено плюси, мінуси та ризики. Тепер Ви можете самостійно проаналізувати чи їхати на Випускний в Європу:
ПЛЮСИ
- це дешево. «Сьогодні плаття для випускниці коштує орієнтовно 15 000 грн, тобто 1 день батькам обходиться орієнтовно в 1000 $» – розповідає мама випускниці. Тури на випускний в Європі межують по ціні від 100 до 350 євро, залежить від маршруту. У батьків немає непередбачуваних витрат, – в програми включено проїзд, ночівлі, основні екскурсії, страхування, фотозвіт, роботу керівника групи.
- проста організація. Батькам не потрібно перейматись такими питаннями як «цей ресторан вже зайнятий», «що виберемо з меню», «де знайти фотографа», «якою буде музика», «чи потрібен нам ведучий»… Ці питання автоматично відпадають, за організацію відповідає туроператор. Маршрут, супровід, готелі, фотограф, організація вечірки, де краще поїсти – усі ці моменти уже під контролем та перевірені.
- випускникам цікаво. Помимо того, що однокласники проведуть разом кілька днів (а не один) в автобусі, готелях, на екскурсіях, – вони ще й дізнаються багато нового, відкриють для Себе рівень та стиль життя в інших країнах.
- це безпечно. На кожну групу з 10 осіб передбачено 1 безкоштовне місце, яке розраховане на дорослого (вчителя/когось з батьків) для супроводу. Також кожен учасник туру є застрахованим (передбачене надання медичної допомоги туристам і відшкодування при настанні страхового випадку). З групою їде керівник групи – супроводжуючий, який знає усю необхідну інформацію для подорожуючих (де смачно та недорого поїсти, де кращий шопінг та покаже круті локації), бере на Себе організацію та виконання вибраної програми.
- це контрольовано. «Добре, що наших дітей не залишали у містах для багатогодинного вільного часу, як це є у звичайних турах. Ми раніше поповнювали телефон дітям на 300-500 грн, для того, щоб по кілька разів зв’язатись з ними, переживали… А на випускний тур програми були так складені, що діти були повністю під контролем гіда, вчителів і не відчували жодного дискомфорту» – ділиться думками мама випускника.
- це незабутньо. Просидівши 10 років в одному класі та за одною партою, весь клас разом отримає масу емоцій, незабутніх вражень та крутих фото. Погодьтесь, – 10 років тому ніхто й мріяти не міг про такий формат!
МІНУСИ
- відсутність вільного планування часу. Діти не можуть самостійно вирішувати щодо часу перебування на тому чи іншому місці – усе контролює керівник групи. Програма кожного туру має свій «розклад», якого слід дотримуватись, оскільки водії можуть працювати максимум 21 годину, а потім слід 9 годин відпочивати.
- переїзди в автобусі та черги на кордонах. Потрібно бути готовим до переїзду 500-1100 км. Автобус робить санітарні зупинки на 0,5-1 годину кожні 4 години. Є змога поїсти, походити, але не кожен готовий до цього. Також слід звернути увагу, що автобус – це не готель, – тут немає туалету, при стандартній ціні на тур в автобусі не буде інтернету
- розташування готелів. Зазвичай готелі по маршруту знаходяться не в центрі міст, що відвідуються. Це зумовлено кількома факторами: відсутність зручного заїзду, вища вартість за проживання, відсутність паркінгу для автобуса та інше.
РИЗИКИ
- готовність випускника до дальніх поїздок. Далеко не кожен випускник має досвід у подорожах автобусом. Слід зважати на те, як дитина переносить дорогу в транспорті, як реагує на прогулянки по воді на корабликах чи круїзних лайнерах, наскільки швидко виснажується.
- дозвільні документи організатора поїздки. Здійснювати організацію мають право лише туроператори, які займаються виїзним туризмом та мають на це відповідні документи
- готовність відійти від стандартів. Випускники не отримають під час туру звичного для нас «застілля» – великі столи, які прогинаються від їжі, ведучі, конкурси, випускні плаття та костюми – від цього при виборі Випускного в Європі слід відмовитись.
- дозвільні документи подорожуючого. Для того, щоб здійснювати поїзди у країни Європи слід мати: діючий закордонний паспорт (біометричний), дозвіл на виїзд за кордон від батьків, якщо дитині ще не виповнилось 16 років.
Переглядайте програми на Випускний
Коментарі