Випускний в Європі – плюси, мінуси та ризики

Фото Випускний в Європі

Формат святкування «Випускний в Європі» з кожним роком набирає обертів. Це стає мейнстримом сучасного випускника. За проведеним опитуванням серед вчителів, школярів, батьків та туристичних компаній було виявлено наступні плюси, мінуси та ризики:

ПЛЮСИ

 • це дешево. «Сьогодні плаття для випускниці коштує орієнтовно 15 000 грн, тобто 1 день батькам обходиться орієнтовно в 1000 $» – розповідає мама випускниці. Тури на випускний в Європі межують по ціні від 100 до 350 євро, залежить від маршруту. У батьків немає непередбачуваних витрат, – в програми включено проїзд, ночівлі, основні екскурсії, страхування, фотозвіт, роботу керівника групи.
 • проста організація. Батькам не потрібно перейматись такими питаннями як «цей ресторан вже зайнятий», «що виберемо з меню», «де знайти фотографа», «якою буде музика», «чи потрібен нам ведучий»… Ці питання автоматично відпадають, за організацію відповідає туроператор. Маршрут, супровід, готелі, фотограф, організація вечірки, де краще поїсти – усі ці моменти уже під контролем та перевірені.
 • випускникам цікаво. Помимо того, що однокласники проведуть разом кілька днів (а не один) в автобусі, готелях, на екскурсіях, – вони ще й дізнаються багато нового, відкриють для Себе рівень та стиль життя в інших країнах.
 • це безпечно. На кожну групу з 10 осіб передбачено 1 безкоштовне місце, яке розраховане на дорослого (вчителя/когось з батьків) для супроводу.  Також кожен учасник туру є застрахованим (передбачене надання медичної допомоги туристам і відшкодування при настанні страхового випадку). З групою їде керівник групи – супроводжуючий, який знає усю необхідну інформацію для подорожуючих (де смачно та недорого поїсти, де кращий шопінг та покаже круті локації), бере на Себе організацію та виконання вибраної програми.
 • це контрольовано. «Добре, що наших дітей не залишали у містах для багатогодинного вільного часу, як це є у звичайних турах. Ми раніше поповнювали телефон дітям на 300-500 грн, для того, щоб по кілька разів зв’язатись з ними, переживали… А на випускний тур програми були так складені, що діти були повністю під контролем гіда, вчителів і не відчували жодного дискомфорту» – ділиться думками мама випускника.
 • це незабутньо. Просидівши 10 років в одному класі та за одною партою, весь клас разом отримає масу емоцій, незабутніх вражень та крутих фото. Погодьтесь, – 10 років тому ніхто й мріяти не міг про такий формат!

МІНУСИ

 • відсутність вільного планування часу. Діти не можуть самостійно вирішувати щодо часу перебування на тому чи іншому місці – усе контролює керівник групи. Програма кожного туру має свій «розклад», якого слід дотримуватись, оскільки водії можуть працювати максимум 21 годину, а потім слід 9 годин відпочивати.
 • переїзди в автобусі та черги на кордонах. Потрібно бути готовим до переїзду 500-1100 км. Автобус робить санітарні зупинки на 0,5-1 годину кожні 4 години. Є змога поїсти, походити, але не кожен готовий до цього. Також слід звернути увагу, що автобус – це не готель, – тут немає туалету, при стандартній ціні на тур в автобусі не буде інтернету
 • розташування готелів. Зазвичай готелі по маршруту знаходяться не в центрі міст, що відвідуються. Це зумовлено кількома факторами: відсутність зручного заїзду, вища вартість за проживання, відсутність паркінгу для автобуса та інше.

РИЗИКИ 

 • готовність випускника до дальніх поїздок. Далеко не кожен випускник має досвід у подорожах автобусом. Слід зважати на те, як дитина переносить дорогу в транспорті, як реагує на прогулянки по воді на корабликах чи круїзних лайнерах, наскільки швидко виснажується.
 • дозвільні документи організатора поїздки. Здійснювати організацію мають право лише туроператори, які займаються виїзним туризмом та мають на це відповідні документи
 • готовність відійти від стандартів. Випускники не отримають під час туру звичного для нас «застілля» – великі столи, які прогинаються від їжі, ведучі, конкурси, випускні плаття та костюми – від цього при виборі Випускного в Європі слід відмовитись.
 • дозвільні документи подорожуючого. Для того, щоб здійснювати поїзди у країни Європи слід мати: діючий закордонний паспорт (біометричний), дозвіл на виїзд за кордон від батьків, якщо дитині ще не виповнилось 16 років.

 

Переглядайте програми на Випускний ТУТ

About Author

client-photo-1
admin

Comments

Залишити відповідь